Studenti VŠ PEP šampioni!

Futsaleri Visoke škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo (PEP) pobednici su studentske lige. Oni su u sportskom centru “Šumice” pobedili ekipu Fakulteta organizacionih nauka rezultatom 3:1 i tako posle prošlogodišnjeg zlata u drugoj studentskoj ligi ponovili uspeh i u najvišem rangu takmičenja.

Prvih nekoliko minuta trajalo je ispitivanje snaga iako se ove dve ekipe vrlo dobro poznaju. U 4. minutu, igrač Fona, Manić presekao je jednu loptu i šutirao sa 10 metara, ali je njegov udarac zaustavio Vulić. Zatim je ponovo usledio period bez šansi. U 10. minutu Pep je poveo. Stanojević je Šutirao sa nekih 12 metara iskosa u suprotan ugao gola na kome je stajao Nikolić. Pet minuta pre kraja prvog poluvremena, Kopanja je sprečio kontru Fona tako što je povukao Stankovića za dres. Šestica PEP-a je dobila žuti karton, ali se kao pravi fer-plej igrač odmah izvinio Stankoviću. Minut pre pauze Cvetković, Manić i Stanković promešali odbranu PEP-a, Ali je Stanković bio neprecizan u završnici.

U drugom poluvremenu Fon stiže do izjedančenja. Manić je šutirao sa 15 metara, a lopta je na putu do gola okrznula Stanojevića i prevarila golmana Vulića. Futsalere PEP-a nije uzdrmao priljen gol, pa je već minut kasnije Kopanja imao priliku da vrati prednost svojoj ekipi ali je šutirao pored stative. Mogao je PEP do drugog gola i iz indirektnog udarca. Tri minuta pre kraja utakmice Vulić je izleteo sa gol linije i presekao kontru Fona, a zatim prešao na protivničtu polovinu i proigrao Kopanju koji je matirao Nikolića sa nekih 7-8 metara.

Fon nakon toga zaigrao bez golmana, odnosno sa 5 igrača u polju. Manić je mogao da donese Fonu penale, ali mu je Vulić ušao u šut i skratio ugao. Na kraju su futsaleri u bordo dresovima uspeli da oduzmu Fonu loptu, dok je gol na drugoj strani bio prazan. Kopanja je pogodio sa više od 25 metara i svojim drugim golom rešio pitanje pobednika.

Golman PEP-a Vulić, uz Kopanju jedan od junaka utakmice skromno je prokomentarisao pobedu. “Ne bih rekao baš da sam ja rešio utakmicu, timski smo ostvarili ovu pobedu. Čestitam protivniku na fer borbi…digla se malo tenzija na kraju, ali mi smo svi drugari  van terena tako da će to ostati u ovih četrdeset minuta.”