Studenti VŠ PEP pobednici Euroijade 2015

Visoka škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo (PEP) pobednik je najvećeg evropskog međunarodnog studentskog takmičenja „Euroijada 2015” koje je od 13. do 16. novembra održano u  Krakovu, u Poljskoj. U konkurenciji više od 30 fakulteta studenti VŠ PEP ostvarili su odlične rezultate u znanju i sportu, i osvojili prvo mesto u generalnom plasmanu. Na taj način su studenti VŠ PEP, što s ponosom naglašavamo, treću godinu zaredom, pobednici ovog prestižnog međunarodnog turnira.

Na „Euroijadi 2015“ učestvovalo je više od 30 visokoškolskih ustanova iz čitave Evrope, kao i desetak studentskih sportskih klubova:

16. Tehnološko metalurški fakultet – Beograd
  17. Univerzitet „Jurja Dobrile”  - Pula (Hrvatska)
  18. Univerzitet Varaždin (Hrvatska)
  19. Medicinski fakultet - Maribor (Slovenija)
  20. Hemijski fakultet - Maribor (Slovenija)
  21. Ekonomski fakultet – Maribor (Slovenija)
  22. Univerzitet „Sveti Džozef“ - Bejrut (Liban)
  23. Fakultet za  ekonomiju - Krakov (Poljska)
  24. Medicinski fakultet – Krakov (Poljska)
  25. Fakultet za nauku i tehnologiju – Alžir (Alžir)
  26. Fakultet „Tsadawit n Bgayet“ – Alžir (Alžir)
  27. Akademija „Drobeta Turnu“ -Severin ( Rumunija)
  28. Tehnološki fakultet - Tuzla ( BiH)
  29. Univerzitet Pariz 7 – Pariz (Francuska)
  30. Federalni Institut za tehnologiju - Cirih (Švajcarska)
  31. Univerzitet Berlin . Berlin (Nemačka)

U ovako snažnoj konkurenciji studenti VŠ PEP uspeli su da ostvare najveće uspehe u disciplinama znanja i sportu. Naši studenti su osvojili prva mesta u kvizu znanja i na debatnom turniru.  Zlatne medalje osvojile su naše muške i ženske ekipe u odbojci, stonom tenisu i šahu. U takmičenjima u šahu i stonom tenisu, gde je bilo moguće da učestvuje više predstavnika jednog fakulteta, studenti PEP osvojili su i zlatne i srebrne medalje.

Na “Euroijadi 2015” učestvovali su i naši  košarkaši i fudbaleri koji su ovog puta ostali bez medalja, ali su dobrim igrama, timskim duhom i sportskim ponašanjem na najbolji mogući način repreprezentovali VŠ PEP.